VODKA Online Rambler's Top100 VODKA Online - портал потребителей и производителей алкогольных напитков

Водка и алкоголь | Новости | Новости компаний


Відкритий лист еліти українського виноробства до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Провідні виробники ординарних та марочних десертних і кріплених вин України, що формують еліту українського виноробства та визнані у світі, висловлюють українським інституціям влади свою глибоку повагу та звертаються з наступним.

Сьогодні при формуванні доходної частини Проекту «Державного бюджету України на 2010 рік» Міністерством фінансів пропонується суттєве підвищення ставок акцизного збору на вина міцні та десертні.
На даний час ставка акцизного збору на вина міцні та десертні розраховується у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції), тобто 0,50 грн. за 1 літр вина.
Зміна методики розрахунку сплати акцизного збору на вина міцні та десертні (пропонується Міністерством акцизний збір розраховувати за ставкою 39,40 грн. за 1 літр 100% етилового спирту) не дозволяє правильно розрахувати ставки акцизного збору на вино, тому що облік у виноробній промисловості ведеться в об’ємних одиницях при температурі 20оС незалежно від міцності вина, в той час як у лікеро-горілчаному виробництві облік ведеться в перерахунку на 100% спирт, тому і ставки акцизного збору на ці види продукції встановлені із розрахунку 100% спирту.
Суттєве збільшення ставок акцизного збору (в 12-14 разів, зокрема, по десертних винах у 12 разів, по міцних винах - у 14 разів) призведе до зростання оптової ціни на виноградні вина. Аналіз собівартості пляшки вина з урахуванням такої зміни акцизного збору, який провели виноробні підприємства, підтверджує наступний висновок:
1. По десертних винах оптова ціна збільшиться у середньому на 5,39 грн. з урахуванням ПДВ, тобто на 48,7%.
2. По міцних винах оптова ціна збільшиться у середньому на 5,93 грн. з урахуванням ПДВ, тобто на 62,8%
Збільшення одночасно акцизного збору і, як наслідок, збільшення оптової ціни на міцні та десертні вина зменшить реалізацію вин даної категорії або взагалі їх зупинить, тому що роздрібні торговельні мережі виключають з реалізації товари, які не мають певних обсягів реалізації.
Зростання акцизного збору боляче вдарить по підприємствах первинного виноробства, які займаються вирощуванням, переробкою винограду та виробництвом виноматеріалів, а це, здебільшого, підприємства агропромислового комплексу. На даний час на підприємствах первинного виноробства знаходяться значні залишки міцних і десертних виноматеріалів врожаю попередніх років, а саме:
ДК НВАО «Масандра» - 3,1 млн. дал (1,2 – марочні, 1,9 – ординарні)
ВАТ «Коблево» - 189 тис. дал;
ЗАТ ЗМВК «Коктебель» - 940 тис. дал;
ВАТ «Сонячна долина» - 400 тис. дал.
Підприємства, плануючи обсяги виробництва і реалізацію міцних та десертних вин не передбачали таке суттєве збільшення акцизного. збору. В бізнес-планах підприємств була запланована реалізація міцних та десертних вин на 2010 рік, зупинка реалізації даних виноматеріалів призведе до дефіциту бюджету підприємств. Підприємства не будуть мати можливості своєчасно сплачувати податки та заробітну платню. Це призведе до значного соціального напруження у сільській місцевості та до недоотримання коштів бюджетом.
Звертаємо Вашу увагу на те, що при виробництві марочних десертних виноматеріалів, а також шампанських виноматеріалів, частина виноградного сусла
(а саме - 20-25 дал з однієї тонни) згідно технологічних інструкцій та державних нормативних документів може бути використана лише для виробництва ординарних міцних і десертних виноматеріалів.
Міцні та десертні виноматеріали не підлягають переробці на інші види виноробної продукції та не мають іншого виробничого призначення. Тому можуть бути реалізовані тільки як міцні та десертні вина.
Виноробні підприємства, враховуючи необхідність наповнення доходної частини бюджету, розуміють, що ставки акцизного збору повинні підвищуватись, але не так стрімко, як планується.
Просимо Вас допомогти у вирішенні питання щодо поетапного збільшення ставок акцизного збору та проводити його пропорційно відсотку збільшення акцизного збору на інші види алкогольної продукції. А також врахувати досвід попередніх років (а саме -1998 року), коли в серпні постановою Кабінету Міністрів було підвищено акцизний збір більше ніж у 6,5 разів. Це призвело до повної зупинки виноробного виробництва і суттєвого зменшення надходжень до державного бюджету. Виробництво було відновлено після відміни постанови Кабінету Міністрів у січні 1999 року.
На нашу думку, на даний час граничний рівень підвищення ставок акцизного збору для вин натуральних з доданням спирту та міцних (кріплених) має становити 0,75 грн. за 1 літр.


19.04.2010

Адрес материала в интернете: http://vodka.com.ua/news/companies/5072.htm

Назад


Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки на VODKA Online. Для онлайн-проектов - гиперссылки (hyperlink) на http://www.vodka.com.ua

Copyright © VODKA Online, 2000-2024